Agro Days. Dni Hodowcy 2019 to unikatowe w skali kraju wydarzenie o charakterze targowo–konferencyjnym.

To specjalne, przepełnione atrakcjami i praktycznymi ciekawostkami oraz nowościami dni dedykowane hodowcom bydła, drobiu i trzody chlewnej, którzy chcą zmienić swoje gospodarstwo w bardziej rozwojowe i dochodowe przedsiębiorstwo!

Agro Days. Dni Hodowcy 2019 odbyły się w 2 – 3 lutego 2019 r. w Centrum Targowo-Wystawiennicze Global Expo (Warszawa).Podczas spotkania odbyła się konferencja na temat odpowiedzialnej produkcji i świadomej konsumpcji żywności. Eksperci zwracali szczególną uwagę na to, że o jakości produktów, które trafiają na nasze stoły trzeba myśleć już na bardzo wczesnym etapie.

Odpowiedzialna produkcja żywności ma trzy aspekty, na który również konsumenci bardzo zwracają uwagę. Kluczowa jest troska o środowisko, ale jednocześnie musimy skupić się na wyżywieniu rosnącej liczby ludności na świecie. Dzięki rozsądnemu gospodarowaniu i wykorzystywaniu nowych technologii możemy produkować więcej, zużywając mniej zasobów środowiskowych.

Jak zaznaczył Sylwester Mierzejewski, wiceprezydent Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka: Dzisiejsza jakość produktów to efekt wieloletniej i ciężkiej pracy hodowlanej. Dzięki temu osiągamy światowe wyniki w produkcji żywności.

A wszystko zaczyna się od cieląt 😊